Parky Pro 06 je viacvrstvová drevená dyhová podlaha, ktorá kombinuje hrejivý dotyk a jedinečný dizajn dreva s vynikajúcou odolnosťou porovnateľnou s najpevnejšími vinylovými podlahami. Dyhová podlaha Parky má vlastnosti, ktoré pri drevených podlahách prekvapia. Vyznačuje sa vynikajúcou vodovzdornosťou, je odolná proti poškriabaniu a je určená pre intenzívne používané priestory v domácnostiach a aj pre nižšiu komerčnú záťaž! Zámkový spoj Uniclic umožňuje jednoduchú montáž.

NAJODOLNEJŠIA DREVENÁ PODLAHA NA TRHU! Podlahy Parky sú veľmi tvrdé. Povrchová úprava tenkej vrstvy drevenej dyhy Titanium má osem robustných vrstiev laku. V kombinácii so stredom z drevovláknitej dosky s vysokou hustotou (HDF) vytvára podlahu pevnejšiu a rozmerovo stabilnejšiu, než sú tradičné masívne alebo umelé drevené podlahy. Parky môžete bez obáv umiestniť v tých najfrekventovanejších miestach Vášho domu, ako je kuchyňa alebo v objektoch s vysokou prevádzkou, ako sú hotelové haly, kancelárie, maloobchodné predajne. Podlaha Parky je vysoko odolná proti pretlakom a poškriabaniu a je pripravená na intenzívne použitie v domácnosti a aj v nižšej komerčnej záťaži.

Podlaha Parky má VODOVZDORNÝ POVRCH. Kombinácia pevného HDF stredu, nášľapnej dyhy povrchovo upravenej až 8 vrstvami laku a systému Aqua Sealing Complete, ktorý chráni spoje, zabezpečuje 12 hodín vodovzdornú podlahu (testované v skúšobni). Vďaka tomu je podlaha odolná proti každodennému porozlievaniu a kvapkám vody.

Podlaha je vybavená ZÁMKOM UNICLIC a je určená pre montáž plávajúcim spôsobom. Tento praktický systém zabezpečí rovnako jednoduchú montáž ako pri lamináte alebo vinyle a bezproblémový výsledok. Vrelo však odporúčame zvážiť celoplošné nalepenie, ktoré posúva celkové vnímanie podlahy o triedu vyššie. Prinesie navyše ďalšie benefity – na napojenie na dlažbu, kamennú podlahu alebo vedľajšiu miestnosť nepotrebujete rušivé dilatačné profily, stačí tenkú škáru pretmeliť akrylovým alebo polymérovým tmelom. Získate tiež podlahu s tlmeným zvukom chôdze, kde nehrozí občasné vrznutie a klapot podpätkov.

Zámek Uniclic

Tajomstvo najodolnejšie drevené podlahy na trhu
spočíva v premyslenej konštrukcii – Parky Pro 06

Pro 06 PRB

Podlaha Parky Pro 06 je výnimočne odolná proti pretlakom a pádu predmetov na podlahu. Tajomstvo spočíva v dobre premyslenej konštrukcii všetkých lamiel. Podlaha sa skladá z ultra odolnej HDF dosky s nalisovanou nášľapnou vrstvou tzv. DSI systémom (Double Sided Impregnation – obojstranná impregnácia). Počas lisovania je lepidlo vtláčané do drevenej dyhy tak dlho, pokiaľ ním drevo nie je plne nasýtené. Horné vrstvy sú povrchovo upravené 8 tenkými vrstvami laku, ktoré preniknú drevom až do styku s lepidlom. Týmto spôsobom je drevo úplne nasýtené lepidlom a podlahy sa tak stávajú mimoriadne odolnými voči nárazom. Táto konštrukcia zabezpečuje väčšiu stabilitu a odolnosť, než majú masívne alebo trojvrstvové podlahy.

Neporaziteľná odolnosť proti nárazu

Testované pri tlaku 1500 Newton =+-150kg
Čím tenšia je drevená horná vrstva umiestnená na pevnom strede, tým odolnejšia je podlaha proti pretlaku.

DÝHOVÉ PODLAHY PARKY

 

s nášľapnou vrstvou duba 0,6 mm a 2,0 mm

Test dýhovaných podlah Parky

TROJVRSTVOVÉ DREVENÉ PODLAHY

s nášľapnou vrstvou duba 3,2 mm na HDF a borovici

Test třívrstvé podlahy

Parky sú IDEÁLNA VOĽBA PRE PODLAHOVÉ VYKUROVANIE. Všetky rady Parky umožňujú rýchle vedenie tepla, majú veľmi nízky tepelný odpor, čo z nich robí dokonale vhodné podlahy na podlahové vykurovanie. Sú vhodné pre teplovodné podlahové systémy, elektrické vykurovacie káble a dokonca elektrické vykurovacie fólie – sú ideálnou drevenou podlahou aj pre rekonštrukcie. O tom, že na podlahovom vykurovaní tieto podlahy skvele obstoja, svedčí aj dlhodobý test drevených podláh na elektrickej vykurovacej fólii ECOFILM, ktorý dopadol skvele!

Podlahy Parky sú UDRŽATEĽNÁ VOĽBA! Drevo je vzácne. Pri výrobe je používané striedmo: pre nášľap je použitá iba tenká vrstva dreva. Zdrojom stromov sú udržateľne obhospodarované lesy a každá lamela je 100% recyklovateľná a ako taká sa zúčastňuje obehovej ekonomiky. Spoločnosť Decospan, ktorá podlahy vyrába, odoberá energiu zo slnečnej a veternej výroby. Piliny a drevný odpad z výrobného závodu slúžia na vykurovanie výrobných priestorov!

ÚPLNE HYGIENICKÁ PODLAHA A ZDRAVÉ OVZDUŠIE V INTERIÉRI! Každá lamela má “ultra-fresh” antibakteriálnu ochranu, ktorá zabraňuje baktériám usadiť sa v drážke. Zaručujeme úplne hygienickú podlahu. Podlaha Parky je povrchovo upravená iba látkami na báze vody, lepidlami bez prchavých organických látok (VOC) a farbami bez rozpúšťadiel. Je to vedecky dokázané: kvalita vzduchu v interiéri sa zvyšuje s podlahou Parky. Všetky podlahy majú ekologickú pečať kvality A+.

Spoločnosť Decospan, výrobca podláh Parky, je už celé tri generácie rodinnou firmou s neustálou vášňou pre drevo. Jej vysoko kvalitné riešenia sú vždy inovatívne a inšpiratívne, s náležitým ohľadom na ekológiu. Okrem dyhových drevených podláh PARKY ponúka aj TROJVRSTVOVÉ DREVENÉ podlahy alebo dyhový plošný materiál na výrobu nábytku, obloženia a pod. Spoločnosť Decospan patrí k najväčším spracovateľom drevenej dyhy.

PEFC+ FSC