Parky Classic 20 je trojvrstvová drevená dyhová podlaha, ktorá kombinuje hrejivý dotyk a jedinečný vzhľad dreva s výbornou odolnosťou. Prirodzený vzhľad drevenej podlahy podtrhuje kartáčovanie lamiel a jemne skosené hrany. Zámkový spoj Unifit X umožňuje ľahké položenie plávajúcim spôsobom. Podlaha je vhodná aj na položenie na podlahové vykurovanie.

STABILNÁ ODOLNÁ DREVENÁ PODLAHA! Nášľapná dubová vrstva s hrúbkou 2 mm je povrchovo upravená matným lakom, ktorý chráni povrch podlahy. V kombinácii so stredom z drevovláknitej dosky s vysokou hustotou (HDF) tvorí podlahu pevnejšiu a rozmerovo stabilnejšiu, než sú tradičné masívne alebo trojvrstvové drevené podlahy. Podlahy Parky Classic 20 sú so záťažovou triedou 22/31 vhodné pro bytové priestory s bežným používaním, ako obývacie izby, chodby, jedálne a do komerčných priestorov s trvalým používaním i bez prezutia, ako sú obchody, kancelárie… Vďaka kartáčovaniu nášľapnej vrstvy a povrchovej úprave matným lakom si podlaha Parky Clasic 20 zachováva prirodzený vzhľad dreva povrchovo upraveného olejom. Údržba, podobne ako pri vinylových podlahách, je naviac veľmi jednoduchá.

Struktura podl

Podlaha je vybavená ZÁMKOM UNIFIT X a je určená pre montáž plávajúcim spôsobom. Tento praktický systém zabezpečí rovnako jednoduchú montáž ako pri lamináte alebo vinyle a bezproblémový výsledok. Vrelo však odporúčame zvážiť celoplošné nalepenie, ktoré posúva celkové vnímanie podlahy o triedu vyššie. Prinesie navyše ďalšie benefity – na napojenie na dlažbu, kamennú podlahu alebo vedľajšiu miestnosť nepotrebujete rušivé dilatačné profily, stačí tenkú škáru pretmeliť akrylovým alebo polymérovým tmelom. Získate tiež podlahu s tlmeným zvukom chôdze, kde nehrozí občasné vrznutie a klopkanie podpätkov.

zÁ

Parky sú IDEÁLNA VOĽBA PRE PODLAHOVÉ VYKUROVANIE. Všetky rady Parky umožňujú rýchle vedenie tepla, majú veľmi nízky tepelný odpor, čo z nich robí dokonale vhodné podlahy na podlahové vykurovanie. Sú vhodné pre teplovodné podlahové systémy, elektrické vykurovacie káble a dokonca elektrické vykurovacie fólie. O tom, že na podlahovom kúrení tieto podlahy skvele obstoja, svedčí aj dlhodobý test drevených podláh na elektrickej vykurovacej fólii ECOFILM, ktorý dopadol skvele!

Podlahy Parky sú UDRŽATEĽNÁ VOĽBA! Drevo je vzácne. Pri výrobe je používané striedmo: pre nášľap je použitá iba tenká vrstva dreva. Zdrojom stromov sú udržateľne obhospodarované lesy a každá lamela je 100% recyklovateľná a ako taká sa zúčastňuje obehovej ekonomiky. Spoločnosť Decospan, ktorá podlahy vyrába, odoberá energiu zo slnečnej a veternej výroby. Piliny a drevný odpad z výrobného závodu slúžia na vykurovanie výrobných priestorov!

ÚPLNE HYGIENICKÁ PODLAHA A ZDRAVÉ OVZDUŠIE V INTERIÉRI! Každá lamela má “ultra-fresh” antibakteriálnu ochranu, ktorá zabraňuje baktériám usadiť sa v drážke. Zaručujeme úplne hygienickú podlahu. Podlaha Parky je povrchovo upravená iba látkami na báze vody, lepidlami bez prchavých organických látok (VOC) a farbami bez rozpúšťadiel. Je to vedecky dokázané: kvalita vzduchu v interiéri sa zvyšuje s podlahou Parky. Všetky podlahy majú ekologickú pečať kvality A+.

Spoločnosť Decospan, výrobca podláh Parky, je už celé tri generácie rodinnou firmou s neustálou vášňou pre drevo. Jej vysoko kvalitné riešenia sú vždy inovatívne a inšpiratívne, s náležitým ohľadom na ekológiu. Okrem dyhových drevených podláh PARKY ponúka aj TROJVRSTVOVÉ DREVENÉ podlahy alebo dyhový plošný materiál na výrobu nábytku, obloženia a pod. Spoločnosť Decospan patrí k najväčším spracovateľom drevenej dyhy.

PEFC+ FSC