Bjelin je drevená trojvrstvová parketová podlaha, vyrábaná v plošnom aj trojpásovom vzore. Nášľapná vrstva je vyrobená z jedného z najkrajších európskych dubov –  zo slavonského duba. Podlaha je vybavená zámkovým systémom 5G zásluhou ktorého, si dokážete túto drevenú podlahu jednoducho sami položiť. Vhodná je aj na položenie na podlahové vykurovanie.

Podlaha Bjelin sa skladá z troch vrstiev, pričom drevené vlákna v jednotlivých vrstvách prebiehajú vo vzájomne kolmom smere. Vrstvy sa vzájomne fixujú a obmedzujú prirodzený pohyb dreva, čím zabezpečujú stabilnú podlahu. Nášľapná vrstva má hrúbku 2,5 nebo 3,5 mm a  je vyrobená zo slavonského duba. Stredná a spodná vrstva je vyrobená z jedle alebo smreku.
Povrchová vrstva je brúsená alebo kartáčovaná, povrchovo upravená kvalitnými švédskymi viacvrstvovými lakmi alebo oxidatívnymi olejmi, ktoré čiastočne chránia proti vlhkosti i zámkový spoj.

Podlaha je VHODNÁ najmä na teplovodné PODLAHOVÉ VYKUROVANIE. Pri položení podlahy plávajúcim spôsobom, je nutné zvoliť vhodnú podložku.  Odporúčame zvážiť najmä celoplošné nalepenie podlahy, kde je priechod tepla najrýchlejší.

Vďaka veľmi pevnému flexibilnému ZÁMKOVÉMU SYSTÉMU 5G je montáž podlahy jednoduchšia než kedykoľvek predtým. Položenie podlahy plávajúcim spôsobom je veľmi nenáročné a stačí na ňu jeden pracovník. Podlahu môžete tiež celoplošne nalepiť, čo obzvlášť odporúčame pre perfektné vlastnosti hotovej podlahy.

BJELIN zámek G5

Výroba je ÚPLNE UDRŽATEĽNÁ, drevo pochádza iba z dobre obhospodarovaných certifikovaných lesov FSC. Všetok odpad vo výrobe je zužitkovaný na výrobu paliet nebo energie pre výrobu podláh. Podlahovina je 100% recyklovateľná.

řez Bjelin_2

Chorvátska spoločnosť  Bjelin – výrobca trojvrstvových drevených podláh z vysoko kvalitného dreva s certifikátom FSC. Je súčasťou švédskej skupiny  Pervanovo Invest AB. Vývoj podláh prebieha v spolupráci so sesterskou spoločnosťou Välinge Innovation AB, známou predovšetkým vynájdením prvej laminátovej podlahy na svete (1977) a tiež prvej podlahy so zámkom (1993).

FSC logo