fbpx

Drevená podlaha je pre mnohých z nás symbolom útulnosti. Kto by nechcel mať doma kus skutočnej prírody. Stále sa ale stretávame s rôznymi mýtmi a nepravdami, ktoré ukazujú drevo v zlom svetle. Pozrime sa, ako je to v skutočnosti.

Drevená podlaha nič nevydrží

Životnosť drevenej podlahy závisí od viacerých faktorov – hlavným z nich je povrchová úprava. Súčasné trendy sa posunuli tak ďaleko, že sa drevená podlaha bez problému vyrovná vinylu. V našej ponuke nájdete napríklad podlahy Parky s povrchovou úpravou titanium. Tá sa skladá z 8 robustných vrstiev laku, ktoré chránia podlahu pred preliačením a poškriabaním. V kombinácii so stredom z drevovláknitej dosky tvorí pevný a stabilný povrch vhodný aj do kuchyne alebo objektov s intenzívnou záťažou.

Odolná drevená podlaha

Stačí jedna drevomorka a je po srande

Moderné technológie úpravy dreva nedajú škodcom šancu, takže sa v dreve vôbec nevyskytujú. A nielen to – v ponuke nájdete aj podlahy s takzvanou ultra-fresh antibakteriálnou ochranou, ktorá zabraňuje usadzovaniu baktérií  v drážkach. Takto upravená podlaha je vhodná do detských izbičiek a priam nabáda, aby sa na nej malí nezbedníci naplno hrali.

Rozlúčte sa s podlahovým vykurovaním

Je pravda, že nie každá drevená podlaha zvládne podlahové vykurovanie. Rozhodne to ale neplatí pre všetky. Všetky naše produktové rady podláh umožňujú rýchle vedenie tepla a majú veľmi nízky tepelný odpor, takže sú ideálnou podlahou na podlahové vykurovanie. Môžete si vybrať teplovodné podlahové systémy, elektrické vykurovacie káble alebo elektrické vykurovacie fólie.

Rozliata voda? Tá podlahu zničí

Dodávame podlahy pre život. A k nemu patria aj občasné nehody. Značka Parky preto ponúka vodovzdorný povrch. V kombinácii so systémom aqua sealing complete chráni spoje a poskytuje 12-hodinovú vodotesnosť podlahy. Odteraz už nevadia rozliate nápoje a ani kvapky vody po zalievaní kvetov.

 

Neverte všetkému, čo počujete

Vždy sa nájdu ľudia, ktorí nedajú dopustiť na linoleum alebo koberec. Avšak neustále sa vyvíjajúce trendy v oblasti drevených podláh otvárajú nové možnosti, ako si vytvoriť domov s kúskom prírody. Vyskúšajte to na vlastnej koži. Stačí pár krokov a už nebudete chcieť inú.