Step&Wall je drevená dyhová podlaha, ktorá na prvý pohľad upúta jedinečným vzhľadom a svojim hrejivým dotykom dotvorí atmosféru domova. Podlaha má vynikajúcu odolnosť proti pretlakom aj poškriabaniu! Tieto vlastnosti majú dyhové podlahy S&W vďaka obojstrannému vytvrdeniu drevenej dyhy a veľmi pevnému HDF stredu. Dyhové podlahy je vhodné použiť pre priestory v domácnosti a aj pre nižšiu komerčnú záťaž. Zámkový spoj Unifit X umožňuje jednoduchú montáž.

Podlahy Step&Wall sú veľmi tvrdé. Tenká vrstva drevenej dyhy je povrchovo upravená ôsmimi vrstvami laku. V kombinácii so stredom z drevovláknitej dosky s vysokou hustotou (HDF) vytvára podlahu pevnejšiu a rozmerovo stabilnejšiu, než sú tradičné masívne alebo umelé drevené podlahy. Podlahy môžete bez obáv umiestniť v tých najfrekventovanejších miestach Vášho domu, ako je kuchyňa alebo v komerčných objektoch ako sú hotely, kancelárie, maloobchodné predajne. Podlaha S&W je vysoko odolná proti pretlakom a poškriabaniu a je pripravená na intenzívne použitie v domácnosti a aj v nižšej komerčnej záťaži.

Step&Wall je IDEÁLNA VOĽBA PRE PODLAHOVÉ VYKUROVANIE. Všetky rady S&W umožňujú rýchle vedenie tepla a majú veľmi nízky tepelný odpor, čo z nich robí dokonale vhodné podlahy na podlahové vykurovanie.

Podlaha je vybavená ZÁMKOM UNIFIT X a je určená pre montáž plávajúcim spôsobom. Tento praktický systém zaistí rovnako jednoduchú montáž ako pri lamináte alebo vinyle s bezproblémovým výsledkom. Vrelo však odporúčame zvážiť celoplošné nalepenie, ktoré posúva celkové vnímanie podlahy o triedu vyššie. Prinesie navyše ďalšie benefity – napojenie na dlažbu, kamennú podlahu alebo do vedľajšej miestnosti nepotrebujete rušivé dilatačné profily – stačí tenkú škáru pretmeliť akrylovým alebo polymérovým tmelom. Získate tiež podlahu s tlmeným zvukom chôdze, kde nehrozí občasné vrznutie a klopkanie podpätkov.

Dyhová podlaha Step&Wall je výnimočne odolná proti pretlakom a pádu predmetov. Tajomstvo spočíva v dobre premyslenej konštrukcii všetkých lamiel. Podlaha sa skladá z ultra odolnej HDF dosky s nalisovanou nášľapnou vrstvou tzv. systémom obojstrannej impregnácie. Počas lisovania je lepidlo vtláčané do drevenej dyhy tak dlho, pokiaľ ním drevo nie je plne nasýtené. Horné vrstvy sú povrchovo upravené 8 tenkými vrstvami laku, ktoré preniknú drevom až do styku s lepidlom. Týmto spôsobom je drevo úplne nasýtené lepidlom a podlahy sa tak stávajú mimoriadne odolnými voči nárazom. Táto konštrukcia zabezpečuje väčšiu stabilitu a odolnosť, než majú masívne alebo trojvrstvové podlahy.

Štruktúra podlahy SW

Podlahy S&W sú UDRŽATEĽNÁ VOĽBA! Drevo je vzácne. Pri výrobe je používané striedmo: pre nášľap je použitá iba tenká vrstva dreva. Zdrojom stromov sú udržateľne obhospodarované lesy a každá lamela je 100% recyklovateľná a ako taká sa zúčastňuje obehovej ekonomiky.

Spoločnosť Losán bola založená v roku 1964 ako malá stolárska firma, ktorá sa postupom času prepracovala až na svetový trh s drevenými podlahami.