Bjelin je drevená trojvrstvová parketová podlaha, vyrábaná v plošnom aj trojpásovom vzore. Nášľapná vrstva je vyrobená z jedného z najkrajších európskych dubov –  zo slavonského duba. Podlaha je vybavená zámkovým systémom 5G, zásluhou ktorého, si dokážete túto drevenú podlahu jednoducho sami položiť. Vhodná je aj na položenie na podlahové vykurovanie.

Podlaha Bjelin sa skladá z troch vrstiev, pričom drevené vlákna v jednotlivých vrstvách prebiehajú vo vzájomne kolmom smere. Vrstvy sa vzájomne fixujú a obmedzujú prirodzený pohyb dreva, čím zabezpečujú stabilnú podlahu. Nášľapná vrstva má hrúbku 2,5 a 3,5 mm a  je vyrobená z jedného z najkrajších európskych dubov – slavonského duba. Stredná a spodná vrstva je vyrobená z jedle alebo smreku.
Povrch duba je buď brúsený alebo kartáčovaný a je povrchovo upravený kvalitnými švédskymi viacvrstvovými lakmi alebo oxidatívnymi olejmi, ktoré čiastočne chránia proti vlhkosti i zámkový spoj.

Podlaha je VHODNÁ, najlepšie celoplošne nalepená a v kombinácii s vhodnou podložkou, najmä na teplovodné PODLAHOVÉ VYKUROVANIE.

Vďaka veľmi pevnému flexibilnému ZÁMKOVÉMU SYSTÉMU 5G je spojenie podlahy jednoduchšie než kedykoľvek predtým, položenie podlahy je nenáročné a stačí na ňu len jeden pracovník. Položenie podlahy je možné plávajúcim spôsobom alebo celoplošne nalepiť, čo obzvlášť odporúčame pre perfektné vlastnosti hotovej podlahy

BJELIN zámek G5

Výroba je ÚPLNE UDRŽATEĽNÁ, drevo pochádza iba z dobre obhospodarovaných certifikovaných lesov FSC. Všetok odpad vo výrobe je zužitkovaný na výrobu paliet alebo energie pre výrobu podláh. Podlahovina je 100% recyklovateľná

řez Bjelin_2

Chorvátska Spoločnosť  Bjelin – výrobca trojvrstvových drevených podláh z vysoko kvalitného dreva s certifikátom FSC. Je súčasťou skupiny švédskej skupiny Pervanovo Invest AB. Vývoj podláh prebieha v spolupráci so sesterskou spoločnosťou Välinge Innovation AB, známou predovšetkým vynájdením prvej laminátovej podlahy na svete (1977) a tiež prvej podlahy so zámkom (1993).

FSC logo